Przygotowanie się do egzaminu FCE.

Odpowiedziano
Publiczne

Mam w planach zdanie certyfikatu FCE do egzaminu zamierzam przygotować się sam, korzystając z różnych kursów internetowych itd. Jedynie w ostatniej fazie przygotowań, chciałbym się zapisać na konwersację i poćwiczyć rozmówki. Jak myślicie czy jest to wykonalne, czy dam radę?
 

3 odp.

Publiczne

Omg, czy ktoś w ogóle jeszcze zdaje coś takiego jak FCE? Ile teraz ten egzamin kosztuje? To już nie lepiej zdawać Advanced, przecież FCE na dzień dzisiejszy nawet nie świadczy o znajomości języka, a raczej może o jej znajomości na dość niskim poziomie. Mój brat zdawał jednocześnie FCE i CAE, z tych dwóch egzaminów lepiej mu poszło z CAE dostał B, a z drugiego C. Więc może lepiej przemyśl to i zdecyduj się nad zdawaniem od razu CAE. Pamiętaj, że każdy egzamin kosztuje!

#1
Publiczne

Egzamin aktualnie kosztuje ok. 590 zł. Co do moich przygotowań to z językiem mam tylko do czynienia w szkole, ale że mam bardzo fajnego nauczyciela, który dużo wymaga to dużo się uczę w domu tego języka. Efekty widać w szkole, jestem zadowolony z ocen jakie otrzymuję i widzę wyraźnie, że regularna nauka popłaca. Chciałbym te umiejętności jakoś potwierdzić jeszcze papierkiem, ponieważ za dwa lata piszę maturę. Będę chciał wyjechać stąd na stałe, z pewnością taki certyfikat przydałby się mi.

#2
Publiczne

No chyba tak, zrobię. Jeszcze poczekam z tą ostateczną decyzją do początku roku, podpytam się nauczyciela na jakim poziomie mógłbym zdać egzamin. Zobaczymy, tymczasem dzięki za odpowiedzi.

#3

Zaloguj się lub Zarejestruj Dodaj odpowiedź

Share this post