Zagraniczne obozy młodzieżowe to nie tylko świetna zabawa i aktywny wypoczynek w ciekawym miejscu. Obozy za granicą pozwalają szlifować język obcy i poznawać nowe kultury, ale w zdecydowanie bardziej atrakcyjny i naturalny sposób niż siedząc w szkolnej ławce. Słówka i zwroty same zapadają w pamięć…

Dlaczego warto zdecydować się na obozy za granicą?

Zagraniczne obozy młodzieżowe to zorganizowana, bogata programowo alternatywa dla tradycyjnych wczasów. Łączą przyjemne z pożytecznym. Przez kilkanaście dni młodzi ludzie mają zapewnione liczne atrakcje, dopasowane do ich wieku, a w przypadku obozów tematycznych – także do zainteresowań. Rozrywka przeplata się z edukacją, bo wiedza przyswajana jest w sposób naturalny. Uczestnicy odpoczywają, odreagowują emocje po ciężkim roku szkolnym, biorą udział w zajęciach i wycieczkach fakultatywnych oraz poznają nowych ludzi. Pobyt za granicą motywuje od używania obcego języka, np. podczas rozmów z obcokrajowcami czy robienia zakupów. Na ogół będzie to język angielski, w którym porozumieć się można w praktycznie każdym, europejskim państwie. Zagraniczne wyjazdy młodzieżowe to także okazja, by poznać kultury, tradycje, historie i kuchnie innych krajów. 

Zagraniczne wyjazdy młodzieżowe a wiek uczestników

Obozy za granicą kierowane są głównie do nastolatków. Najwięcej zagranicznych wyjazdów młodzieżowych dedykowanych jest uczestnikom w wieku 14-18 lat. Z kolei na osoby 18+ czekają specjalnie zaplanowane wyjazdy studenckie. Zmęczony sesjami student, w cenie na studencką kieszeń, zrelaksuje się nad morzem i basenami, np. w słonecznej Bułgarii. Będzie mieć możliwość skorzystania z wycieczek do najbardziej atrakcyjnych miejsc w danej destynacji, a wieczorami weźmie udział w niezapomnianych imprezach w miejscowych klubach. Obcy kraj i międzynarodowe towarzystwo sprzyjają posługiwaniu się językiem angielskim podczas praktycznie całego pobytu. Na portalu KochamWakacje.pl można znaleźć zarówno zagraniczne wyjazdy studenckie 18+, jak i obozy młodzieżowe dla dzieci od 10 roku życia. Europejskie kierunki obozów tego organizatora to m.in. Bułgaria, Włochy, Czarnogóra, Hiszpania, Grecja i Wielka Brytania.

Językowe obozy młodzieżowe – idealna metoda na utrwalenie języka angielskiego 

Językowe obozy młodzieżowe dedykowane są nastolatkom, którzy chcą wprowadzić swój angielski (albo inny język obcy – w zależności od programu) na wyższy poziom. Obozy takie organizowane są zarówno za granicą, jak i w Polsce. Te drugie należą do zdecydowanie tańszych. Mimo wyższej ceny warto chociaż jeden raz wybrać się na językowy obóz za granicę, np. do Wielkiej Brytanii w przypadku chęci podszlifowania angielskiego. Przy okazji efektywnej nauki, można poznać kulturę, architekturę i historię tego kraju oraz wielu wspaniałych ludzi. Codzienne przebywanie w towarzystwie obcokrajowców znakomicie motywuje do rozmów w języku angielskim. Zajęcia językowe mają formę nie tylko klasycznych lekcji, ale również zabaw i gier terenowych, dopasowanych do wieku i stopnia zaawansowania uczestników.  

Jaki obóz za granicą wybrać?

Jeżeli celem jest utrwalenie języka i poznanie kultury danego kraju, najlepiej zdecydować się na obóz językowy lub językowo-turystyczny za granicą. Za jego organizację powinna odpowiadać firma z długoletnim doświadczeniem w branży i stosownymi uprawnieniami. Im młodszy uczestnik, tym większą uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo – podróży, zakwaterowania i opieki w trakcie pobytu. Idealnie, jeśli uczestnicy zostają zakwaterowani u anglojęzycznych rodzin. Wówczas będą przez cały pobyt posługiwać się wyłącznie angielskim.