Dlaczego warto zapisać dziecko na dodatkowe zajęcia z angielskiego dla dzieci?

Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto zapisać dziecko na dodatkowy angielski dla dzieci? Przede wszystkim ze względu na atrakcyjność zajęć w szkołach państwowych, które, mimo że nie są złe, wciąż ustępują pola tym w szkołach językowych. Dodatkowo nauka języka angielskiego ma inne, pozajęzykowe korzyści – np. stymuluje pamięć i uczy budowania relacji z rówieśnikami. Chcesz dowiedzieć się więcej? W takim razie zachęcamy do przeczytania tego artykułu!

Angielski dla dzieci – dlaczego warto?

Dlaczego dodatkowy angielski dla dzieci to świetny pomysł? Poniżej przedstawiamy najważniejsze powody.

Lepszy rozwój językowy

Zgodnie z raportem firmy ConQuest, mimo że uczniowie w Polsce zaczynają edukację językową najwcześniej spośród krajów europejskich, to nie przekłada się to na ich zdolności językowe po zakończeniu edukacji. Wynika to najpewniej z samych metod nauczania języka w szkołach, które w większości wypadków wciąż są przestarzałe i nieangażujące.

 

Szkoły językowe to świetna alternatywa, dzięki której Twoje dziecko nie tylko pojmie gramatykę czy nauczy się słówek, ale także zdobędzie zdolność posługiwania się językiem w praktyce. Wynika to ze zróżnicowanych i bardziej dopracowanych metod i programów stosowanych w szkołach języka angielskiego dla dzieci, które celują w jak najlepszy rozwój dziecka.

 

Dodatkowo w szkołach językowych grupy są często mniejsze niż w szkołach państwowych, co pozwala lektorom poświęcić więcej czasu na każdego ucznia. Tudzież, naszym pierwszym argumentem za angielskim dla dzieci jest wyższy poziom nauczania.

Regularność i powtórki

Nauka języka angielskiego wymaga regularności, powtórek i poświęcenia sporej ilości czasu. Dlatego, same zajęcia w przedszkolu czy podstawówce nigdy nie będą wystarczające – dziecko musi pracować nad językiem dodatkowo, w domu lub w szkole językowej.

 

Warto więc zapisać dziecko na dodatkowy angielski właśnie po to, aby poświęcało więcej czasu na naukę języka. Szczególnie że nauka w szkole językowej będzie sprawiać dziecku o wiele więcej frajdy niż robienie ćwiczeń w domu.

Rozwój umiejętności pozajęzykowych

Zajęcia w szkole języka angielskiego dla dzieci to nie tylko język, ale również kultura krajów anglojęzycznych, nauka współpracy, wyrażania własnych opinii czy krytycznego myślenia. Wiele szkół językowych dba o to, aby ich program był rozwijający również w tych aspektach, dlatego warto zapisać do nich swoje dziecko.

Budowanie relacji z rówieśnikami

Angielski dla dzieci w szkole językowej to okazja dla Twojego syna lub córki, aby spotkać się z rówieśnikami i zawiązać nowe relacje. Jest to niezwykle ważne w rozwoju dzieci i procentuje przez całe życie.

Frajda

Aby skutecznie nauczyć się języka angielskiego, dziecko musi czerpać z nauki przyjemność. Czy jest to możliwe w szkole państwowej? Niestety, często nie. Za to w szkołach języka angielskiego dla dzieci, już tak.

 

Prawie wszystkie szkoły językowe dbają o to, żeby zajęcia były ciekawe i angażujące dla najmłodszych. Lektorzy organizują gry językowe, puszczają dzieciom filmy i bajki, ćwiczą słówka poprzez taniec czy śpiewanie. W ten sposób, dodatkowy angielski nie jest dla dzieci kolejnym obciążeniem w planie lekcji, tylko okazją do zabawy i nauki, której wyczekują z niecierpliwością.

Angielski dla dzieci – im szybciej tym lepiej!

Nieważne czy Twoje dziecko ma 3, 4 czy 8 lat – na dodatkowy angielski dla dzieci nigdy nie jest za późno. Dlatego nie wahaj się i czym prędzej zapisz swoje dziecko do szkoły językowej!