Angielski – jeden język, wiele możliwości

Język angielski znajduje się w ścisłej czołówce najpopularniejszych języków świata. Nawet z jego podstawową znajomością będziesz bez problemu komunikować się w dowolnej części globu. Dodatkowo w wielu krajach jest to język urzędowy, co jeszcze bardziej ułatwia podróżowanie. Zobacz, gdzie bez problemu dogadasz się po angielsku. Poznaj sekret efektywnej nauki z kursem w formie aplikacji.

 

Język angielski – skąd jego popularność? 

Trudno wyobrazić sobie międzynarodową komunikację w dzisiejszym świecie bez uwzględnienia języka angielskiego. To jeden z fundamentalnych dialektów, którym porozumiewa się blisko 1,6 miliarda osób na kuli ziemskiej. Angielski stał się językiem nauki, biznesu, sztuki, polityki oraz wszedł na stałe do programu nauczania w większości krajów. Z czego wynika jego popularność?      

To wszystko za sprawą kolonizacyjnej przeszłości Wielkiej Brytanii. Dawne Imperium Brytyjskie stanowiło jedną z potęg gospodarczych i kulturowych. W latach 20. XX wieku na terenach wszystkich kolonii mieszkało blisko 478 milionów ludzi, czyli jedna czwarta ówczesnej ludności świata. W ten sposób język angielski stał się językiem urzędowym w wielu zakątkach globu i ta sytuacja nie zmieniła się po dziś dzień.

Gdzie dogadasz się po angielsku?  

W jakich krajach obecnie język angielski znajduje się w codziennym użytku? Poza Wielką Brytanią masz możliwość porozumiewania się w ten sposób w znacznej części globu. Najbardziej znanym przykładem są oczywiście Stany Zjednoczone. Do tego dochodzą jeszcze Kanada, Australia, Republika Południowej Afryki oraz Nowa Zelandia. 

Okazuje się jednak, że angielski stanowi podstawę komunikacji także w miejscach, które można uznać za egzotyczne – Jamajka, Barbados, Nigeria, Fidżi, Sudan, Pakistan, Zambia, Singapur, Trynidad i Tobago oraz Rwanda. I choć w wielu z powyższych miejsc stanowi jeden z oficjalnych języków, to sprawne podróżowanie po tych rejonach świata nie powinno stanowić problemu.        

Angielski z aplikacją – rozwijaj swoje umiejętności 

Skoro jest tak wiele miejsc, w których można dogadać się po angielsku, warto zdobyć lub odświeżyć wiedzę. Pomoże w tym aplikacja Babbel – kurs językowy w wersji mobilnej. To doskonała metoda umożliwiająca sprawną naukę na każdym poziomie. Materiały bazujące na wiedzy ekspertów pozwalają dostosować poziom kursu do Twoich aktualnych umiejętności. Zajęcia są skrojone w taki sposób, by dawkować wiedzę w małych i przystępnych porcjach. Co więcej, aplikacja Babbel to nie tylko tradycyjne ćwiczenia, ale także praktyka w zakresie wymowy i codziennej komunikacji. Pobierz aplikację na telefon i zdobywaj wiedzę – gdzie i kiedy chcesz.